čtvrtek 1. února 2018

Inca Collagen

Možná už jste o zázračné modré krabičce slyšeli a možná taky ne. O co tedy jde? Inca Collagen je český výrobek, který se (hlavně ve světě krásy) skloňuje horem dolem.

Po 25. roce věku klesá v lidském těle obsah kolagenu a jelikož je zrovna kolagen důležitý pro pleť, vazivo, kosti, chrupavky a tak dále a tak dále, je nesmírně důležité snažit se včas si ho jaksi udržet.

Pak se dá hodně předejít jednak problémům s pletí a vráskám, tak i problémům s pohybovým aparátem.

Problém s valným množstvím přípravků s kolagenem (nebo vyloženě kolagenů) je ten, že je tělo neumí využít. A tak samozřejmě nemají valné účinky a jedná se spíše o vyhození peněz z okna. Kolagen je tepelně zpracovaný, velmi znehodnocený a pochází z nevhodných zdrojů, což znamená, že pak nedokáže proniknout do našeho těla.


V čem je Inca Collagen jiný? Je bioaktivní. Tedy si s ním lidský organismus rozumí jako s vlastním. Čím to je? Inca Collagen je vyráběn za nízkých teplot, výhradně z mořských tvorů a hlavně si zachovává stejnou šroubovici DNA jako máme my. Proto si s ním tělo umí poradit a uchovat, aniž byste si prostě jen zadělávali na předraženou moč.  Také obsahuje kolagen tří různých typů.

Samozřejmě, většina žen v mém věku v něm vidí hlavně pomocníka v kráse, elixír mládí, zlepšení vlasů, nehtů, pleti, celulitidy.. No prostě zázrak. Pokud se ptáte, zda splnil mé očekávání tak u vlasů nevím, na to je brzy, beru jej zatím jen tři týdny. U nehtů - rozhodně ano! Mám svoje nehty slabé, třepivé, lámavé a velmi pomalu rostou. Teď jsou tvrdší, tolik se nelámou, ale hlavně teda rostou zběsilým tempem. U pleti - tam je to trochu sporné, neboť mám i novou kosmetiku od Nuance, kterou používám od Vánoc a nejsem si jistá, co mi pomohlo více, ale každopádně mám teď pleť jako dlouho ne. Zmizely i ty nejdrobnější pupínky. Pleť je hladká, taková krásně "naducaná" a taky se mi výrazně zlepšila vráska na čele, kterou jsem si přivezla jako památku na 7 měsíční pobyt v Maroku, kde jsem se pořád šklebila do sluníčka. Nezmizela, na to už je moc hluboká, ale hodně se vyplnila a zredukovala. Celulitida? No, tu mám pořád stejně hroznou... Ale já taky nejsem žádnej hubeňour a mám již několikrát operované kyčle, takže to s těma nohama není žádná sláva a čekat, že mi celulitida zmizí za 3 týdny, jako když Hermiona mávne kouzelnou hůlkou, by bylo vážně naivní.

Já jsem si ale nekupovala Inca Collagen kvůli pleti nebo celulitidě ( i když by to byl bezvadný vedlejší účinek), ale právě kvůli kyčlím a kloubům celkově. A přiznám se, že z tohoto pohledu jsem našla mnohem méně recenzí, než těch co se týkaly pleti a vrásek. A ty mě popravdě zase tolik nezajímaly. Je mi jen 26 let, ale co se kloubů týče, mám za sebou již několik operací a celkově s nimi mám dost potíže. Roky jsem užívala klasicky koňský Alavis. Pomáhal, to ano. Ulevoval i od bolesti a tak.. Ale je to jen úleva, není to skutečná regenerace. A na kolagenu mě láká právě i to, že by částečně i s tou regenerací pomoci mohl. Navíc má Alavis šíleně nepraktické, velké balení, které teda na cesty brát nechcete. A přesypávat ho někam je otrava.

Můj soud po 3 týdnech ještě rozhodně není konečný. Celá kůra by měla vypadat tak, že 2 měsíce berete jeden sáček kolagenu denně. Po dvou měsících už by měl být organismus natolik "nakolagenovaný", že stačí brát jej PRAVIDELNĚ ale ne denně, dle potřeby třeba jednou za 3 dny. Pak je prý možné i na až 12 týdnů vynechat a kůru opakovat.

Nicméně jsem samozřejmě přestala s Alavisem. A ze zkušenosti vím, že když jsem ho přestala brát, potíže se poměrně rychle vrátily (tak cca do týdne) a vždycky mi hodně přeskakovala i kolena a zápěstí. Teď se mi potíže (alespoň zatím) nevrátily. Přeskakování kolenou i zápěstí je výrazně lepší. Uvidíme, jak to bude dál, v kůře hodlám i přes její cenu pokračovat. Co taky stojí za zmínku je to, že mi Inca Collagen pomáhá i při cvičení. Jsem v podstatě zvyklá na dost omezenou hybnost a na to, že třeba zrovna při józe (ale i při některých posilovacích cvicích) mě klouby dost bolí a některé pohyby se špatně provádějí. To teď také téměř vymizelo.  Co ale vymizelo úplně je nepříjemný pocit, když ležím na levém boku. Tam mám kyčel o dost horší a proto se mi na něm špatně leželo. Stejně spím i tak na pravém boku, znáte to, každý máme tu svojí polohu :-) ale rozhodně mi teď není nepříjemné se na levou stranu na chvíli otočit.

Nevýhodou je za mě hlavně cena, v lékárnách stojí jedna krabička mezi  1179 - 1300 Kč. V krabičce je 30 sáčků rozpustných ve vodě a užívá se jeden denně (což je právě supe na cestování, nic co nehodíte do kabelky). Pořizovací cena není nejnižší. Na druhou stranu Alavis stojí také kolem 1000. Vzhledem k tomu, že je pak možné Incu užívat 1x za 3 dny, vlastně pak vydrží balení na 3 měsíce.. A to už pak ta cena není tak hrozná.

A řeknu upřímně jednu věc - jestli lidé mají na blbosti, proč by jednou za čas neměli i na tohle? Já třeba nekouřím. To, co lidi měsíčně prokouří, já radši dám za své zdraví.

Jenom přidám takový postřeh - všude se uvádí, že je Inca Collagen bez chuti a zápachu (což by proti výrazně hořkému Alavisu byla vítaná změna). Za mě tedy rozhodně ne. Nesmrdí sice po rybině, ale svůj specifický, i když mírný, zápach také má. Co se chuti týká.. Tam záleží, s čím si pytlík rozmícháte a v jakém množství. Když máte skutečně celou sklenici tekutiny, tak chuť TÉMĚŘ nemá. V jablečném džusu se ztratí pak v podstatě úplně. Čím méně ale máte tekutiny, tím víc je přípravek hořký. Doporučuju tedy dodržet skutečně 300 ml tekutiny.

Vzhledem k tomu, že si přípravek kupuji za své peníze, myslím, že mi můžete věřit, když řeknu, že jsem zatím velice spokojeně. Uvidíme, tak za cca měsíc až dva ho zkusím znovu zhodnotit, ale zatím jej mohu skutečně jedině doporučit.Žádné komentáře:

Okomentovat